Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pomoce Montessori

( ilość produktów: 87 )
Pomoce MONTESSORI
Włoska lekarka Maria Montessori, ponad 100 lat temu założyła szkołę w biednej dzielnicy Rzymu. Przez ponad 50 lat pracowała z dziećmi bez względu na ich rasę, narodowość czy umiejętności. Dzięki temu stała się pionierka nowej metody wychowawczej, która zakładała dokładna obserwację dzieci oraz zindywidualizowane podejście do każdego z nich.
Najważniejszym celem wg pedagogiki Montessori jest pomoc dziecku w osiągnięciu pełniejszego potencjału w każdej sferze życia. Aktywność dziecka, zabawa powinna sprzyjać rozwijaniu zdolności społecznych, emocjonalnym wzrastaniu, intelektualnego przygotowania dzieci do nauki oraz podnoszenia kondycji fizycznej. Dzięki tej metodzie dziecko dziecko dąży do samodzielności, koncentruje się na zadaniach, buduje wiarę we własne możliwości, w siebie, potrafią współpracować i chętnie pomagają
Wprowadzenie w czystej postaci w domu metody Montessori to nie lada wyzwanie. Dlatego najlepszym pomysłem jest wykorzystanie jej poszczególnych elementów przy użyciu pomocy i zabawek w duchu tej metody.
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 188 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-28
Szybką realizacja zamówienia. Polecam
2023-08-15
Fajnie szybko zgodnie z planem wszystko ok
pixel